Čekejte, načítám obsah...

Jak se chránit před podvodnými inzeráty

Prostorný byt, plně vybavený, s lákavými fotografiemi a exkluzivní cenou jako za malou garsonku. Rozhodně atraktivní pronájem slibující hodně muziky za málo peněz. Něco na něm ale nesedí. Nikdy neexistoval.

Dvakrát měř, jednou řež

V nedávné době se šíří podvodné praktiky týkající se pronájmů, které jsou velmi přesvědčivé a je tak složitější se nenachytat. Už při velmi lákavé ceně byste měli být opatrní. Především pak během celého podvodu existují určité charakteristické znaky, které naznačují, že se vás někdo snaží podvést. Stačí však tyto znaky potenciálně falešného inzerátu sledovat, přistupovat k němu opatrně nebo se mu nejlépe zcela vyhnout.

Znaky podvodného inzerátu, aneb jak se nenapálit

Především dejte pozor na inzeráty s dvěmi a více těmito znaky dohromady:

příliš nízká cena – Cena falešného inzerátu často bývá o 1/3 až o 50 % levnější než je obvyklé.


komunikace probíhá pouze přes email – Majiteli se není možné dovolat a veškeré záležitosti požaduje řešit pouze prostřednictvím emailu, případně sms. Vyhledejte si kontaktní údaje majitele na internetu.


majitel žije v cizině, někdy i komunikuje špatnou češtinou


osobní prohlídka není vůbec možná


o peníze žádá nutně předem – Neprovádějte platby předem dokud neuzavřete smlouvu.


majitel potřebuje vaše naskenované doklady – Nezasílejte kopii svých osobních dokumentů. Zároveň doporučujeme si sami ověřit vlastníka bytu v katastru nemovitostí.


fotografie bytu pak navíc působí až velmi luxusním dojmem – Fotografie inzerátu jsou často profesionálně pořízené a byt vypadá extra elegantně.

U nás na Realitysvepomocne.cz využíváme celou řadu bezpečnostních opatření než inzerát zveřejníme. Na rozdíl od jiných serverů vás automaticky chráníme před realitními makléři, spamery a jako jediní v ČR se aktivně snažíme zveřejňovat pouze reálné nemovitosti skutečně bez realitky. Pokud však i přesto na takový inzerát narazíte, neváhejte nás kontaktovat (stačí ID inzerátu) a náš tým inzerát a i samotného vlastníka ještě podrobněji prozkoumá. Pomůžete tak snadněji odhalit podvodníky a případným zájemcům ušetříte od nepříjemností.

Přidejte komentář

Compare listings

Compare