Čekejte, načítám obsah...

O nás

Už dvacet let se pohybujeme v profesionálním realitním světě. Realizovali jsme založení vlastních poboček ve vlastní síti. Stejně jako i vytvoření profesionálního školícího a certifikačního systému školení nových realitních makléřů. Zažili jsme několik realitních krizí i realitních boomů. Zrealizovali jsme mnoho tisíců realitních obchodů, další tisíce kontraktů jsme dokázali prověřit a dopomoci s jejich realizací. Jednoduchých i komplikovaných.

Realitní svět, pestrost realitního byznysu a hlavně práce s lidmi a pro lidi nás vždy bavila a uspokojovala. V práci kolem realit jsme si čím dál víc uvědomovali jednu zásadní skutečnost. A to obrovský rozdíl mezi realitním servisem ve světě a u nás. Jak z pohledu kvality služeb většiny realitních kanceláří, tak i z pohledu servisu a finanční náročnosti na straně klienta. Jedním z těchto bodů je i fakt, proč je u nás mnohonásobně více realitních makléřů, než je běžné ve vyspělých západních státech. Je to kromě skutečnosti, že realitní servis je u nekomplikovaných nemovitosti velice jednoduchý a však spojen u nás s extrémně drahým servisem, chcete-li provizi pro zprostředkovatele. Tedy provizí pro realitního makléře resp. pro realitní kancelář. Ve většině případů to je u nás 4% + DPH z celkové prodejní ceny, nebo celý nájem + DPH + další poplatky v případě pronájmů. A to i poměrně často s nekvalitním a někdy i klienta poškozujícím servisem ze strany realitní kanceláře. Bohužel se stalo v ČR obecně zaběhnuté klišé, že realitní kanceláře a makléři jsou v očích lidí často zloději a podvodníci. Tato situace je na škodu i těm profesionálním a kvalitním realitním kancelářím. V této situaci se do realitního servisu na volné noze, nebo pod hlavičkou tisíců různých realitních kanceláří nahrnulo, s vidinou lehkého zbohatnutí množství, rádoby zprostředkovatelů říkající si po několika hodinovém školení a vytištění vizitek – profesionální realitní makléř, nebo specialista na prodej a pronájem realit. V provizích se točí neuvěřitelně velké finance, které živí mnoho realitních zprostředkovatelů různých kvalit i nulových kvalit. Aby tomu tak mohlo být, je zapotřebí setrvalé vytváření pocitu, mezi laickou veřejností, že prodej nebo pronájem nemovitosti je nesmírně složitá a riziková záležitost. Jelikož se jedná o hodnoty často v ceně celoživotních úspor, lidi tomuto klamu velice rádi uvěří. Lidem se namluví, že ten, kdo je má v této složitosti spletitého systému zachránit, je právě realitní makléř/realitní kancelář. Jim se má klient se svým požadavkem na realizaci prodeje, nebo pronájmu svěřit. No, a pochopitelně i zaplatit právě významnou zprostředkovatelskou provizi.

Za celá léta kolem realitních obchodů jsme pochopili jednu věc. Realitní obchod (pronájem i prodej) je tak velice jednoduchá záležitost, že jí dokáže zrealizovat téměř kdokoli, kdo se rozhodne prodat nebo pronajmout svou nemovitost sám. V 95% všech případů klienti realitního makléře ve skutečnosti nepotřebují. Co potřebují je několik dobrých rad, dobrou advokátní kancelář, která jim poskytne dostatečný a kvalitní servis společně se zabezpečením celé obchodní transakce a případně kvalitního finančního poradce, který zajistí kupující straně, ve spolupráci s prodávajícím, vše potřebné k financování nákupu nemovitosti.

Postupně v nás dozrála myšlenka nabídnout široké veřejnosti prostor a možnost, aby si své realitní potřeby mohli realizovat pod odborným doporučením a vedením sami. Na základě této naší myšlenky vznikl i tento web, kde může každý majitel nemovitosti prodávat, nebo pronajímat svou nemovitost. Nabízíme takový servis, aby náš klient zvládl vše úplně sám a ušetřil si své finance, které by jinak zaplatil realitní kanceláři za údajné zprostředkování a zajištění prodeje, nebo pronájmu nemovitosti. Tyto provize tvoří většinou téměř 5% z celkové prodejní ceny (4%+DPH). Prodávat, nebo pronajímat nemovitost je téměř tak jednoduché, jako prodávat cokoli jiného. Prodej realit má sice svá specifika, ale taková, která klient zvládne pochopit a věnovat jim pozornost. Ve spolupráci s kvalitním konzultantem a právním zástupcem zvládne bezproblémově svůj obchod zpracovat a zrealizovat majitel sám. Proč tedy nevyužit tuto možnost a proč zbytečně utrácet za realitní servis?

Dnes už realitní kancelář platí pouze ten, kdo je neinformován o této možnosti a je vystrašen z údajné složitosti z realizace prodeje, nebo pronájmu nemovitosti. Nebo druhý případ, který vědomě utratí ze svých financí 4%+DPH pro svůj klid a pohodlí. Je na každém z majitelů nemovitosti, zda-li chtějí ušetřit své finance, nebo si koupí zbytečný „servis“ na klíč od realitní kanceláře a zaplatí někdy i několik set tisíc Kč za své pohodlí. Je to každého soukromá věc. Je na každém z Vás, jaké rozhodnutí, ohledně vyřešení vaší záležitosti s prodejem či pronájmem reality, zvolíte. Ať již bude Vaše rozhodnutí jakékoliv, přejeme Vám mnoho úspěchů a šťastné zrealizování obchodní transakce. Ať prodáváte, nebo pronajímáte. Ať již budete prodávat, pronajímat. Ať si budete kupovat, nebo si budete pronajímat.

S přáním všeho bezpečného a kvalitního v realitním světě

Tým Realitysvepomocne.cz

Compare listings

Compare