Čekejte, načítám obsah...

9 užitečných tipů pro získání pronájmu

Hledání vhodného pronájmu může být náročné a vyžaduje trpělivost. V dnešní době je poptávka po pronájmech vysoká, což znamená, že nejlepší nabídky bývají rychle pryč.

Obsah:

 1. Mějte jasnou představu
 2. Nesázejte vše na jednu kartu
 3. Buďte rychlí
 4. Buďte osobití
 5. Buďte upřímní
 6. Buďte kreativní
 7. Posilte svou důvěryhodnost
 8. Pohlídejte si češtinu
 9. Co dělat, když majitel neodpovídá

Hledání kvalitního pronájmu trvá nějakou dobu, zejména když majitelé neodpovídají na všechny zprávy. Na Realitysvepomocne.cz je proces hledání pronájmu bez provize realitní kanceláři obecně mnohem snazší. Teď navíc s užitečnými tipy pro úspěšné hledání pronájmu.

 1. Mějte jasnou představu 
  • Procházení inzerátů může trvat od několika desítek minut až po půl dne. A to v závislosti na tom, jak jasnou máte představu o vašem bydlení. Pro efektivní hledání si vytvořte kritéria vašeho ideálního bydlení (lokality, velikost, balkon/terasa, vana/sprcha, vzdálenost od práce, parkovací místo, výtah atd.) a uspořádejte si je podle priority.
  • Pokud není dostatek vhodných nabídek, které by vyhovovaly všem podmínkám, postupně vyřazujte ty méně důležité požadavky. Tím se vám otevřou větší možnosti a zvýšíte šance na nalezení ideálního bytu rychleji.
 2. Nesázejte vše na jednu kartu
  • Na čím více inzerátů reagujete, tím větší máte šanci na úspěch. Na první pokus se to daří vážně jen málokomu. Často někteří zájemci postupně odpadnou sami, protože najdou jiný pronájem, zatímco jiní neuspějí kvůli přísným kritériím majitelů. Nicméně se může někdy stát, že se z ničeho nic dostanete na první místo ve frontě a nabídka na pronájem bude vaše.
  • Reagovat na více inzerátů se vyplatí i z jiného důvodu. Někteří majitelé nejsou dostatečně pečlivý a neodeberou inzerát ihned, i když již našli nájemníky. Tak zůstávají na některých realitních portálech viset tzv. “mrtvé inzeráty”. Může se stát, že narazíte právě na takový inzerát, a proto je lepší reagovat na více inzerátů najednou. Na Reality svépomocně je však toto riziko výrazně nižší. Majitelům připomínáme, aby udržovali své nabídky aktuálně. Zároveň náš tým inzeráty aktivně prochází a eventuálně i odstraňuje, tak abychom vám nabízeli co aktuálnější nabídku pronájmů bez provize na trhu.
 3. Buďte rychlí 
  • V případě hledání pronájmu je důležitá rychlost. Majitelé nemovitostí nezřídka potřebují najít nájemníky rychle a nemají čas procházet všechny odpovědi. S ohledem na vysokou poptávku nemusí dlouho váhat, než najdou vhodné zájemce. Některé nabídky si najdou vhodného zájemce již druhý den, jiné dokonce během několika hodin od zveřejnění inzerátu. Jak tedy být nejrychlejší? Nastavte si sledování nových nabídek inzerátů pomocí našeho bezplatného hlídacího psa. Stačí mu zadat kritéria, aby věděl, na které inzeráty se zaměřit. Tím získáte výhodu před konkurencí, která si nové inzeráty prohlíží s delším časovým odstupem.
  • → Víte, že… V Praze připadá na jeden pronajímaný byt v průměru 35 zájemců, v Jihomoravském kraji 20 a ve Středočeském 11.
 4. Buďte osobití 
  • Nicméně rychlost není jediným faktorem. Někteří majitelé jsou velice pečliví, zvláště pokud hledají dlouhodobého a spolehlivého nájemníka, který bude pravidelně platit. V takových případech si majitelé rádi pozorně projdou všechny zájemce.
  • Jak tedy reagovat na inzerát ohledně pronájmu? To nejhorší, co můžete pro získání majitele udělat, je poslat mu vzkaz, který bohužel stále posílá spousta zájemců, jako např.: „Mám zájem o váš byt. M.K.“
  • Při reakci na inzerát se proto prezentujte osobně a upřímně, což vás odliší od ostatních zájemců. Zmiňte svůj věk, práci (což prokáže, že máte stabilní příjem), s kým plánujete bydlet, délku pronájmu, termín, kdy byste se chtěli nastěhovat, a případné reference od předchozích pronajímatelů či spolubydlících jsou velké plus. Pokud rovnou navrhnete termín prohlídky a přímý kontakt na sebe, usnadníte celou komunikaci.
 5. Buďte upřímní 
  • Transparentnost je klíčová pro dlouhodobější vztah s majitelem nemovitosti. Pokud se vás majitel výslovně zeptá, nezapírejte informace, které by mohly majiteli později výrazně vadit.
 6. Buďte kreativní 
  • Občas se může stát, že získáte konkrétní pronájem i přesto, že nesplňujete všechny původní požadavky. Například máte domácího mazlíčka, ale majitel preferuje nájemníky bez zvířat. Avšak když přijdete s kvalitní průbojnou odpovědí, ve které se zaručíte za své zvířátko nebo nabídnete vyšší vratnou kauci kryjící možné škody, můžete majitele i přesto přesvědčit. Takže nabídněte majiteli důvěryhodné řešení a můžete stále uspět.
 7. Posilte svou důvěryhodnost 
  • Při hledání pronájmu bez realitky na Reality svépomocně, vyplňte svůj profil, ale především napište majiteli zprávu co nejdetailněji. Zvažte také využít ověření bezdlužnosti pro ještě větší zvýšení šancí.
 8. Pohlídejte si češtinu
  • Jak již bylo zmíněno, správná komunikace je to hlavní. Proto zásadní chyby v češtině a zejména pak nedbalost mohou působit na majitele nevěrohodně. Pokud si nejste svou češtinou jistí, poraďte se s někým z rodiny nebo přátel a nechte si text zkontrolovat.
 9. Co dělat, když majitel neodpovídá?
  • Pokud jste udělali vše pro to, abyste majitele zaujali, ale stejně se neozývá, nezoufejte. Situace taková bohužel je ať už projevíte zájem o nákup kola nebo pronájem bytu. Žádný inzertní portál vám nemůže garantovat, že vám majitel odpoví. Pokuste se tedy reagovat na co nejvíce nabídek a držte se uvedených tipů. Dříve či později jistě uspějete.
  • Obecně pak pokud se vám inzerent do 3 dnů neozve, můžete nám napsat na info@realitysvepomocne.cz. Upozorníme ho, aby vám odpověděl nebo stáhl nabídku, pokud již není aktuální.
  • → Víte, že… Na rozdíl od jiných serverů vás navíc automaticky chráníme před realitními makléři, spamery. Jako jediní v ČR se aktivně snažíme zveřejňovat pouze reálné nemovitosti 100% bez realitky.

Přidejte komentář

Compare listings

Compare